Zniżki w restauracjach, sklepach

Prócz ustawowej ulgi na komunikację miejską, studenci mogą odnaleźć w wielu miejscach dodatkowe zniżki. Warto zawsze pytać przed złożeniem zamówienia o dostępność zniżek studenckich. W większości restauracji, które oferują zniżki studenckie, wymagane jest potwierdzenie statusu studenta przed złożeniem zamówienia.

Często specjalne oferty przygotowują lokale i sklepy w otoczeniu budynków uczelnianych. Zniżki możemy odnaleźć w restauracjach, pubach, kawiarniach, sklepach oraz centrach rozrywki jak kręgielnie czy też kina. Za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej zyskujemy kilka złotych oszczędności, co ułatwia utrzymanie się w studenckich czasach.

Warto także rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia NNW w ramach takich kart jak ISIC czy Euro 26. Posiadacze tych kart zyskują dodatkowe zniżki. W większości przypadków wystarczy jednak sama legitymacja studencka. Często także same uczelnie, lub samorządy studenckie danej uczelni, prowadzą dodatkowe programy zniżkowe dla studentów konkretnej uczelni. Dobrze jest się zorientować, czy na twojej uczelni jest prowadzony taki program i czy może zyskujesz dodatkowe promocje dzięki temu.