Powtarzanie roku

Powtarzanie roku oznacza, że musisz zaliczyć cały etap studiów od początku. W teorii oznacza to zaliczenie wszystkich przedmioty jeszcze raz, na co musisz uzyskać zgodę dziekana. Kierownik może również zezwolić na przepisanie oceny z danego przedmiotu, który już zaliczyłeś w poprzednim roku akademickim. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, jednak zdarza się, że niektóre uczelnie stosują specjalne zapisy dotyczące warunków przepisywania ocen – co powoduje, że czasem będzie istniała konieczność zdawania przedmiotów, które formalnie się już zaliczyło.

Dodatkowo dziekan może zezwolić na zaliczanie przedmiotów z roku, na który powinno się uczęszczać i dzięki temu robić je awansem.

W umowie student-uczelnia powinny być również zawarte wszelkie informacje dotyczące odpłatności za powtarzanie roku.