O rekrutacji słów kilka… czyli kompendium wiedzy na temat najważniejszych kwestii związanych z rekrutacją na studia.

infografika

Kasztany przekwitają, maj dobiega końca, a co za tym idzie – kończą się matury. Rzecznik Praw Studenta w ostatnim czasie zauważając potrzebę wspierania maturzystów – przyszłych studentów – już w momencie decydowania się na studia a następnie w procesie rekrutacji, podjął inicjatywę zrealizowania projektu nastawionego na kontakt z licealistami.

Projekt zostanie zrealizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jednakże zanim się rozpocznie (w przyszłym roku szkolnym), już w tym artykule, chciałabym podjąć próbę odpowiedzi na najczęstsze Wasze pytania. W tym roku maturę zdawał mój brat, dzięki któremu na bieżąco wiem, jak ciężko jest czasami odnaleźć właściwe (bądź jakiekolwiek sensowne) odpowiedzi na niejasności związane z rekrutacją. Ponadto podkreślenia już na wstępie wymaga fakt, że im wcześniej znajdziecie odpowiedź, tym lepiej dla Was ponieważ niektóre kwestie rozwiązać można już na tym etapie, w którym nie dostępne są jeszcze wyniki matur.